Quad dla dzieci

Własny pojazd czterokołowy to marzenie niemal każdego dziecka. Dzięki temu może pokonywać alejki parku czy drogę na plac zabaw w bardzo atrakcyjny sposób. Obecnie dużą popularnością wśród dzieci cieszą się quady na akumulator. Wbrew powszechnej opinii quady dla dzieci są bezpieczne. Wytrzymała i solidna konstrukcja oraz zastosowane mechanizmy pozwalają na korzystanie ze sprzętu nawet małym dzieciom.

Jak wybrać quad dla dzieci?

Warto pamiętać, że quad musi odpowiednio dobrany do dziecka, aby był w pełni bezpieczny. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze pojazdu dla pociechy?  Przede wszystkim należy dobrać pojazd do wieku, budowy ciała oraz wzrostu naszego dziecka. W naszym asortymencie znajduje się szeroki wachlarz quadów dla dzieci, dzięki czemu z łatwością można wybrać odpowiedni pojazd dla każdego dziecka. Pierwszym elementem na który warto zwrócić uwagę jest silnik.  Quady dla maluchów charakteryzują się słabszymi silnikami (1 lub 2 o mocy 20-25W), przez co są bezpieczniejsze i łatwiejsze w prowadzeniu dla mniejszego dziecka. Starszakom można wybrać quad z mocniejszym silnikiem (2 lub 4 o mocy 45W). Drugą ważną rzeczą przy zakupie quada jest pojemność baterii. Zależnie od modelu akumulator umożliwia jazdę do 1,5 godziny. Warto też zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie. Dla mniejszych dzieci wystarczą quady do 25 kg, jeśli jednak szukamy pojazdu dla starszego dziecka warto rozejrzeć się za modelami z większym dopuszczalnym obciążeniem.

Czy warto kupić quad dla dzieci?

Większość dzieci w pewnym momencie swojego życia fascynuje się motoryzacją. Quad na akumulator pozwoli dziecku na spędzanie czasu na świeżym powietrzu dając przy tym wiele frajdy. Ponadto jest to również nauka odpowiedzialności, a także podstawowych przepisów ruchu drogowego. Dziecko od najmłodszych lat może już uczyć się znaków drogowych i zachowania na drodze, nawet jeśli to tylko jazda parkowymi alejkami czy chodnikiem na plac zabaw. Prowadzenie własnego pojazdu czterokołowego to dla każdego dziecka niezwykłe przeżycie.