Pandemia jako czas na domowe zabiegi upiększające

Pandemia jako czas na domowe zabiegi upiększające - Merten.plPandemia to okres, w trakcie którego niemożliwe stało się korzystanie z profesjonalnych zabiegów upiększających. Warto jednak potraktować ten czas również jako okazję do zregenerowania naszej skóry, włosów i paznokci, które mogą być już zniszczone na skutek różnego typu stylizacji. Jak zatem zadbać o urodę w trakcie pandemii?

Dbanie o urodę w trakcie pandemii – włosy w roli głównej

Samodzielna izolacja oznacza, że widzimy się tylko z najbliższymi z którymi mieszkamy na co dzień. Łączy się to również z większą swobodą – nie opuszczamy domu, nie musimy układać fryzury czy nakładać makijażu. To doskonała okazja, aby zregenerować włosy i skórę, dać im chwilę odpocząć i porządnie je odżywić. Możemy uczynić to korzystając z kosmetyków dostępnych w drogeriach i sklepach, jednak dużo lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na całkowicie naturalną kurację produktami, które mamy zazwyczaj pod ręką. Włosy warto zatem olejować przed każdym myciem, przy pomocy zwykłych olejów roślinnych. Domowe maseczki przygotujemy z kolei na bazie soku z cytryny, żółtek jaj oraz miąższu aloesu. Prawdziwie fenomenalny efekt zapewni natomiast laminowanie, czyli nałożenie na włosy mieszanki maseczki połączonej z rozpuszczoną w wodzie żelatyną.

Pielęgnacja urody w trakcie pandemii – co ze skórą?

Podczas domowej izolacji warto zrezygnować z makijażu, a zamiast niego wybrać regularne oczyszczanie i nawilżanie skóry. Doskonały peeling zapewni nam masaż scrubem wykonanym z cukru oraz zmielonej kawy. Po nim cerę najlepiej nawilżyć odpowiednim kremem lub zdecydować się na domową maseczkę, którą możemy przygotować nawet na bazie majonezu czy jogurtu naturalnego. Jeśli posiadamy lekki olej roślinny, na przykład olej konopny, możemy aplikować go zamiast kremu przed położeniem się spać. Zawarte w nim witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe zadbają o odżywienie skóry oraz antyoksydację komórek.

Uroda w trakcie pandemii – pielęgnacja paznokci

W czasie kwarantanny możemy odpuścić sobie również manicure, a zamiast kolorowych lakierów wybrać gotowe odżywki. Jeśli nie mamy ich pod ręką, w płytki wcierajmy olejki, bądź kremy do rąk. Częste mycie i odkażanie dłoni bardzo szybko sprawi, że nasza skóra i paznokcie staną się przesuszone, dlatego ich regularne regenerowanie jest niezbędne dla zachowania naturalnej bariery ochronnej skóry oraz ładnego wyglądu płytek.

W trakcie pandemii możemy zrozumieć, że wiele zabiegów upiększających jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Najlepiej potraktować zatem ten czas jako okazję do wypróbowania na sobie wszystkich domowych sposobów naturalnego poprawiania urody.